Biorevitalisatsioon – keerulise nimega imeline naha turgutaja

Protseduuri nimi biorevitalisatsioon võib kõlada tuttavalt, kuid mida see siis ikkagi tähendab ja kuidas biorevitalisatsiooni preparaadid omavahel erinevad, räägib esteetilise meditsiini õde Liisa Raudmets.

Hüaluroonhappe põhised süsted inglise keeles “skin boosters” on igati oma nime väärt. Need on mõeldud naha niisutamiseks, pehmendamiseks ja peenikeste kortsujoonte ennetamiseks ning silumiseks. Sinna alla kuuluvat biorevitalisatsiooni kasutatakse nahakvaliteedi parandamise ja naha normaalse vananemisega kaasnevate nähtuste vähendamise kõrval ka pärast IPL valgusravi ja laserprotseduure, et kiirendada ja aidata kaasa naha paranemisele ning samuti erinevatest ravimitest põhjustatud naha muutuste korral, näiteks kortikosteroidide kasutamise tagajärjel tekkinud atroofia korral.

Hüaluroonhape ehk HA on kehaomane aine, mis on äärmiselt hüdrofiilne – vett armastav. HA seob nahas vett ning samal ajal toetab naha normaalseid funktsioone. Hüaluroonhape toimib kõige paremini just pärisnahas ehk dermas, seetõttu on vajalik see naha sisse süstida. Mitte ükski kreemides sisalduv hüaluroonhappe vorm pärisnahani ei jõua, ükspuha, mis ka kreemipotsikul kirjas ei ole.

Biorevitalisatsiooni ehk skin booster preparaate on väga erinevaid. Suures joones saab need jagada kaheks: stabiliseeritud ja mitte – stabiliseeritud. Stabiliseeritud geele on töödeldud nii, et need oleksid vastupidavamad naha sees leiduvale ensüümile – hüaluronidaasile, mis hüaluroonhapet lõhustab. See tähendab, et toime püsib kauem, ~6 -9 kuud. Mitte stabiliseeritud preparaatide mõju on ~1 – 5 kuud.

Siiski ei saa preparaati valida vaid püsivuse järgi. Tähtis on ka hüaluroonhappe kontsentratsioon ja protseduuri eesmärk – mille jaoks skin boosterit kasutatakse ning kliendi eripärad. Pindmisemad preparaadid on väga head silmaümbruse niisutamiseks ja peenikeste kortsujoonte pehmendamiseks. Näiteks sobib silmaümbrusele väga hästi Neauvia Hydro Deluxe preparaat, mille toime ilmneb kiiresti ning sobib eriti hästi just õrnale silmaümbrusele. Paksemad preparaadid, nagu Juvederm Volite ja Belotero Revive, on mõeldud naha pehmendamiseks ja pikaajaliseks niisutamiseks. Süvaniisutuseks, mis lisab ka volüümi on parim valik Profhilo preparaat. Viskoossemate preparaatide parim tulemus ilmneb nahas 2 – 4 nädala möödudes.

Biorevitalisatsiooni hiilgav eripära ongi see, et iga inimene leiab endale sobiva preparaadi. Skin boosterid sobivad absoluutselt igasugusele nahale, nii ennetuseks, kui naharavi osana. Just nende omaduste tõttu valitakse see sageli esimeseks protseduuriks. Sobiva preparaadi aitab valida spetsialist.

Broneeri üks biorevitalisatiooni aegadest ning vajadusel spetsialist korrigeerib preparaadi valikut.