Dr. Steven Harris koolitus “Vähem on rohkem”

2022. aasta esimesel kuul oli Medemis Clinicu spetsialistidel taas võimalus õppida meisterliku dr. Steven Harrise käe all. Dr. Harris on täitesüstide ehk fillerite maailmas tuntud, kui üks “vähem on rohkem” suuna loojatest. Harris alustas esteetilises meditsiinis ligi 17 aastat tagasi – see teeb kokku ligi kaks kümnendit kogemust täitesüstide alal!

Esimest korda külastas dr. Harris Medemis Clinicut aastal 2015, juba siis oli tema suunaks “vähem on rohkem” ning suur rõhk patsiendi valikul. Sellel korral oli see sõnum veelgi tugevam, ning selgem, kui varem. Töö iga modelliga algas põhjalikust näo analüüsist, naha kvaliteedi hindamisest, modelli miimika jälgimisest ning suhtlusest kliendiga – mis häirib klienti ennast ning kas me saame aidata?

Dr. Harrise stiil on uskumatult lihtne ja aus, täitesüst peab rõhutama kliendi loomulikku ilu ning tasakaalustama inimese tugevaid ja nõrku näojooni. Säilima peab loomulik proportsioon ning miimika. Sotsiaalmeedia kanalis – instagramis (@drharrisclinic), kus dr. Harrisel on üle 100,000 jälgija on arst loonud endale kindla kuvandi – “say no to aliensiation” – ütle ei ebaloomulikule muundumisele (dr. Harris nimetab seda tulnuka välimuseks). Selle kuvandi tõttu veedab dr. Harris ligi poole enda tööajast täitesüste lahustades.

Kui aastal 2015 tutvustas dr. Harris meile ka mikronõelumise protseduuri, siis sellel korral keskendusime vaid täitesüstidel ning botulotoksiinil (botox) ning üks põnevamaid uuendusi antud alal on ultraheli kasutamine süstimisprotseduuride käigus. Sama palju, kui läheb dr. Harrise protseduuride puhul rõhk loomulikkuse säilitamisele, läheb rõhk ka protseduuri turvalisusele. Just seetõttu on dr. Harris taaskord enda valdkonna pioneer – kasutades igapäevaselt käepärast ultraheli seadet, millega saab kontrollida veresoonte asetust, naha paksust ning vajadusel uurida eelnevalt süstitud fillerit. Selline kontroll ning ultraheli all süstimine vähendab tüsistuste teket, muutes protseduuri turvalisemaks.

Sageli jõuavad väga paljud täitesüsti kliendid esteetilise meditsiini kliinikusse siis, kui häirima hakkab naha ning näoovaali vajumine. Liigutus, mis sellisel juhul tehakse – põskede ja naha pinguldamine sõrmedega või naha pinguldamine kõrvadeni on üks levinumaid. Dr. Harris rõhutas, kui tähtis on kliendile selgitada, et täitesüstid ei tõsta, vaid täidavad, lisavad volüümi. Täitesüstide tõstev mõju on peaaegu olematu, uuringute järgi ~0,1mm. Sellepärast on äärmiselt oluline selgitada kliendile ka nahahoolduse tähtsust ning soovitada lisaks protseduure, mis kombineerides täitesüstiga annavad parima tulemuse naha kvaliteedi parandamiseks, näiteks laserid või mikronõelumine koos raadiolainetega.

Koolitus kestis 2 päeva ning mõlemad päevad olid äärmiselt praktilised. Täitesüstidega tegi tutvust meie kõige uuem liige – õde Katri Liisa Vikat ning oma oskusi lihvisid ka kõik vanemad süstijad – õed Kristel KaurMari KarpenderYulia DotsenkoOlga DelovskiMari-Liis Sootalu ja Liisa Raudmets.

Medemis kliini pakub enda valikus huulte täitesüste dr. Harrise tehnikas, mis tagab väga loomuliku tulemuse. Samuti teostame täitesüste lõua-, põse-, silmaaluste ning oimu piirkonnale. Nii nagu dr. Harris, kasutame ka enda praktikas nõela asemel palju kanüüli, mis muudab protseduuri vähem valusaks ning vähendab tüsistuste riski. Samuti on Medemis kliinikus võimalik vana täitesüsti lahustamine hüaluronidaasiga.